امکانات ویژه: Answers to Specific

مراکز داده، مکان‌هایی بسیار مهم و حساس هستند که علاوه بر مصرف زیاد انرژی، احتیاجات متغیری دارند و به دلیل جای دادن تعداد زیادی از سرورها در درون خود می‌بایست حافظ مقدار زیادی اطلاعات باشند، به همین دلیل با فرآهم آوردن زیرساخت‌های با دوام و تضمین کارایی تحت هر شرایطی، بر انعطاف پذیری و قابل اعتماد بودن خود صحه می‌گذارند.

راه حل دیتاسنتر لگراند

دیتا سنتر لگراند:

توسعه و پیشرفت روزافزون مراکز داده، همگام با تغییر نیازها و لزوم فراهم سازی زیرساخت‌های جامع به منظور به اشتراک گزاردن امن امکانات با حداقل هزینه، از ضرورت‌های عصر محاسبات و سیستم‌های ابری می‌باشد.
لگراند مرکز داده را به سه دسته اصلی تقسیم می‌نماید:

Enterprise - تشکیلات و بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های کوچک (کوچک تا متوسط):

این مرکز داده کوچک، به راحتی قادر به برآوردن نیازهای مراکزی از قبیل دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و شوراها و ... می‌باشند که پوشش دهی این مراکز داده اکثراً به صورت منطقه‌ای و ملی می‌باشد. مدیریت این نوع از مراکز داده، هنوز هم تا حدود بسیار زیادی به صورت داخلی انجام می‌شود، اما با آغاز روند فعالیت‌ها و محاسبات ابری، این مراکز به طور فزاینده‌ای در حال جایگزین نمودن سیستم مدیریتی (OutSources - برون سپاری) در عوض سیستم مدیریت کنونی می‌باشند.

 

Corporate: شرکت‌های بزرگ (متوسط تا بزرگ):

این مرکز داده، سازمان‌های بزرگی همچون بانک‌ها، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های نفتی و ... را که قسمت عمدهو هسته‌ای فعالیت آن‌ها مستقیماً مرتبط با مفهوم Data Center می‌باشد، پشتیبانی و Support می‌کنند. نحوه پوشش دهی این مرکز به صورت بین المللی بوده و عمدتاً به صورت داخلی (Internal) توسط بخشی که به این منظور اختصاص یافته، مدیریت می‌شوند.

 

Colocation: دیتا سنترهای مرکزی:

مراکز داده بسیار بزرگی هستند که نهادها و سازمان‌های مختلف می‌توانند با اجاره کردن سرور و یا فضای اختصاصی، تجهیزات مربوط به خود را در آن مکان، نصب و راه اندازی نمایند. سطح امنیتی در این نوع مراکز داده بسیار بالا می‌باشد. با ارائه این روش می‌توان مدیریت داده‌ها را با تضمین استمرار خدمات و تداوم کیفیت، به طور کامل برون سپاری Outsource نمود. لگراند می‌تواند در توسعه پژوهش‌های مربوط به دیتا سنتر در این سطح، به سازمان‌ها یاری برساند.

چهار هدف اصلی به منظور ارائه پاسخ مناسب به نیازها و احتیاجات خاص و ویژه یک مرکز داده وجود دارد:

1- بهینه سازی مصرف انرژی

2- امکان ادغام و مقیاس پذیری

3- ضمانت تداوم خدمات

4- تضمین امنیت داده و تجهیزات

 

کارایی و بازده: Efficiency

اهداف:

- ارائه بهره وری در سیستم‌های خنک کننده

- کاهش تلفات انرژی

- استفاده از شاخص عملکرد

- طرح مسئله و محتوا: Context & Issues

- مرکز داده مقدار 1.8 درصد از کل مصرف انرژی جهان (معادل 322Twh تراوات ساعت) را در سال 2012 به خود اختصاص داده است.

 

 ساختمان‌های پر مصرف:

- یک مرکز داده به طور معمول در هر متر مربع از فضا 10 تا 100 بار بیشتر از یک ساختمان اداری استاندارد انرژی مصرف می‌نماید.

- میزان انرژی مصرفی یک مرکز داده با 10.000 متر مربع مساحت برابر با مصرف انرژی یک شهر با جمعیت 50.000 نفر می‌باشد.

- پس از گذشت 10 سال، هزینه‌های عملیاتی مرکز داده با هزینه‌های نصب اولیه، معادل می‌شود.

- قبض‌های برق تنها نشان دهنده 10 تا 15 درصد هزینه‌های اجرایی - عملیاتی است. همچنین زیرساخت‌ها در حدود نصف کل میزان انرژی مصرفی را شامل می‌شوند.

 

 


 

گوگل پلاس آلما شبکه

کانال تلگرام آلما شبکه

اینستاگرام آلما شبکه

ربات تلگرام آلما شبکه

فیسبوک آلما شبکه

لینکدین  آلما شبکه

توئیتر آلما شبکه