تلفن تماس با شرکت آلما شبکه:

66595894

66595651

گوگل پلاس آلما شبکه

کانال تلگرام آلما شبکه

اینستاگرام آلما شبکه

ربات تلگرام آلما شبکه

فیسبوک آلما شبکه

لینکدین  آلما شبکه

توئیتر آلما شبکه

 


 

 حرکت به سوی ساختمان‌های سازگار با محیط زیست Green Building
 لگراند به عنوان مجموعه‌ای متخصص در زیمنه تهیه و تولید زیرساخت‌های الکترونیک و دیجیتالی ساختمان، با ارائه راه حل‌هایی به منظور دستیابی به ساختمان‌های سبز (سازگار با محیط زیست) و حمایت مناسب از سرمایه گذاران، مدیران پروژه و نصاب ها در زمینه آموزش و پشتیبانی های پس از آن، بستری مناسب را به سوی پیشرفت پایدار در این مقوله فراهم آورده است.

ساختمان سبز از ایده تا اجراء

   

  نقشه و طراحی:
 طراحی مناسب ساختمان، اولین قدم در راه رسیدن به یک ساختمان سبز است، بدین منظور تعیین راه حل های موثر در کنترل و نظارت بر مصرف انرژی در ساختمان از ضروریات می‌باشد.

 

 اجراء:
 در به کارگیری محصولات استفاده شده در عملیات اجرایی، می‌بایست الزامات زیست محیطی کاملاً رعایت شده و مطابقت آن‌ها با استانداردهای موجود به تایید برسد. این سازگاری، به حداقل رساندن اترات زیست محیطی پروژه را در راستای اصول پایدار تبیین شده، تضمین و حمایت می‌نماید.

 

 ساخت و بهره برداری:
 هفتاد و پنج درصد از هزینه های کلی ساختمان به هنگام بهره برداری از آن به وجود می‌آید. بدین ترتیب، این مرحله از چرخه عمر یک ساختمان نیاز به توجه خاص و ویژه دارد. کاربران می‌بایست آشنا و مجهز به ابزار تجزیه و تحلیل و کنترل چگونگی کار ساختمان بوده تا بتوانند از این ابزار به منظور کاهش اثرات زیست محیطی بهره لازم را ببرند.

  نظارت بر تقاضای انرژی بر اساس الگوی مصرف ساکنین
 بنابر یک انتظار عمومی این باور وجود دارد که نظارت و کنترل بر تقاضای انرژی در یک مجتمع ساختمانی نسبت مستقیم با الگوی مصرف ساکنین آن دارد.
 ساکنین یک مجتمع ساختمانی باید اثراتی که مصرف بی رویه انرژی بر محیط زیست و زندگی آن‌ها بر جای می‌گذارد آگاهی کامل داشته و با بکارگیری ابرازهای کنترل کننده مصرف انرژی در مسیر حفظ هر چه بیشتر محیط زیست و سازگاری با آن گام بردارند.

         

 مدیریت سیستم و بهره وری تجهیزات:
 به کمک دستگاه‌های کنترل و اندازه گیری، سنجش موثر، تحلیل، آنالیز و هدایت انرژی مصرفی ساختمان را در محل و حتی از راه دور می‌توان بر عهده گرفت. این تسهیلات امکان هدایت الگوهای مصرف توسط مدیران یک مجموعه ساختمانی را فراهم می‌‎‌نماید. همانطور که میدانیم، سیستم روشنایی، دومین عامل مصرف بی روسه انرژی در ساختمان هاست. راه حل پیشنهادی و مقرون به صرفه در این زمینه، استفاده از سیستم های هوشمند مدیریت روشنایی و کاهنده ها در مجموعه ساختمانی است.

         

 کیفیت ساختار درونی سازه:
 مصرف انرژی یک ساختمان به عوامل و فاکتورهای مربوط به ساخت و ساز و مواد بکار گرفته شده در ساختار آن از قبیل چوب یا بتن، جنس سطح جدار، همچنین محل استقرار و جهت ساختمان (از لحاظ شمالی - جنوبی بودن) بستگی دارد. تاسیسات برق و زیرساخت های الکتریکی هیچ گاه نباید به کیفیت ساختار درونی یک سازه آسیب برساند. برای جلوگیری از چنین اثراتی بر ساختمان باید از برقرای اتصالات حرارتی Cold Bridges اجتناب شود.

         
 سهم ساختمان از انرژی های قابل بازیافت:
 همانطور که مصرف روزانه ما از انرژی به طور پیوسته و فزاینده‌ای در حال افزایش است، بازیابی و جبران این انرژی می بایست توسط نصب منابع و تجهیزات بازیافت انرژی، به طور مستقیم به ساختمان بازگردد.
         

 

 ALMA Co. Design@almanet.ir - Iran Legrand Distributor